top of page

Utrinki dogodka, ko smo obeležili kar dva za nas pomembna praznikaOb mednarodnem dnevu babic in ob mednarodnem dnevu medicinskih sester smo v Društvu medicinskih sester, babic in zdravstvenih tehnikov Nova Gorica, dne 7.5.2022, pričarali nepozabni dogodek v Kulturnem domu Nova Gorica in na prav poseben način obeležili oba za naš poklic velika praznika.


Za nami je težko obdobje, zaznamovano s precejšnjimi izzivi in spremembami, ki so pokazale našo nenadomestljivost v zdravstvenem sistemu. S precejšnjimi odrekanji, ki so se v veliki meri dotaknila tudi naših zasebnih življenj, smo pokazale junaške lastnosti, ki se skrivajo v sleherni podobi vsake medicinske sestre in babice. Po tem težkem obdobju, ki nas je močno izčrpalo, smo si z univerzalnim zdravilom - smehom nabrali novih moči in pozitivne energije za prihajajoče čase. Prepustili smo se humorja polni in za te čase najbolj primerni stand up predstavi z naslovom "Zbogom korona, mi gremo na dopust", ki jo je za nas uprizoril Perica Jerković.


V veliko čast in ponos si štejemo, da so bili z nami tudi:

  • spoštovani predsednik Republike Slovenije, g. Borut Pahor

  • poslanec državnega zbora Republike Slovenije, g. Matjaž Nemec

  • spoštovani podžupan Mestne občine Nova Gorica, g. Simon Rosič

  • mestni svetnik, g. Luka Manojlović

  • spoštovana predsednica Zbornice - Zveze, ga. Monika Ažman

  • izvršna direktorica Zbornice - Zveze, ga. Anita Prelec

  • nekdanja predsednica Zbornice - Zveze, ga Darinka Klemenc

  • ter ostali vabljeni gostje.

Foto utrinki dogodka:V dvorani Kulturnega doma so svoje unikatne izdelke predstavili naši edinstveni lokalni ustvarjalci iz Varstveno delovnega centra Nova Gorica.
Povezovalka programa in naša cenjena članica, ga. Tamara Kofol.


Za izjemno pogostitev in razvajanje naših brbončic so poskrbeli g. Gorazd Berce in Misenplas d.o.o.

Za trenutke ujete v fotografskem objektivu je tudi tokrat poskrbel Casarsa - Tinta Foto Studio.


K poklicu, ki ga opravljamo, smo bili »poklicani« z namenom SKRBETI ZA DOBRO DRUGEGA. VLAGAJMO V SVOJO STROKO, VLAGAJMO V SPOŠTOVANJE SVOJIH PRAVIC in ne pozabimo, VLAGAJMO VASE.


Spletna povezava do objave o našem dogodku na strani Urada predsednika RS

g. Boruta Pahorja:Video utrinki dogodka:

Metka Plesničar

predsednica Društva MSBZT Nova Gorica

Comments


bottom of page