DITKA - koncert uglasbene poezije

Petek, 5.5.2023 ob 18.00 uri, v gledališki dvorani Gimnazije Nova Gorica,

Delpinova ulica 9, 5000 Nova Gorica

Spoštovane članice in člani Društva MSBZT Nova Gorica!

Ob mednarodnem dnevu babic in mednarodnem dnevu medicinskih sester

vas vabimo na koncert uglasbene poezije, ki bo

v petek, 5.5.2023 ob 18.00 uri, v gledališki dvorani Gimnazije Nova Gorica,

Delpinova ulica 9, 5000 Nova Gorica.

Prepustili se bomo nežni melodiji, prepleteni z globoko poezijo, ki bo v naša srca vnesla toplino in zavest, da so sanje večne.

Z nami bo kantavtorica, pevka, kitaristka in skladateljica DITKA.

Do gledališke dvorane Gimnazije Nova Gorica organiziramo avtobusni prevoz.

Avtobus odpelje iz:

• avtobusne postaje Ajdovščina ob 16.50

• Šempeter (pri knjigarni) ob 17.30

• avtobusne postaje Tolmin ob 17.00

• ·vmesne postaje po dogovoru.

Na prireditev se prijavite do 3. maja 2023, Radi Skočir, na telefon 041 540 497 oz. na e-naslov skocirrada@gmail.com. ŠTEVILO MEST JE OMEJENO!

Vabljeni!

predsednica Društva MSBZT Nova Gorica

DITKA

Kantavtorica, pevka in skladateljica Ditka si je z unikatnim avtorskim pristopom in drugačnostjo na slovenski glasbeni sceni ustvarila posebno mesto. Glasbenica svojih poslušalcev nikoli ne pusti ravnodušnih, saj poje s srcem in se drži svojega pravila, da mora besedilo, ki ga prepeva, razumeti in začutiti. "Glasba mora napolniti dušo, to je njeno bistvo," poudarja Ditka, saj je to največ, kar lahko glasbenik prejme. Prepeva predvsem ljubezensko poezijo Ferija Lainščka. Rada ima ljubezen, saj je sila, ki vse povezuje. Pesnik pravi, da on ljubezen razume, ker je starejši, ona pa zato, ker je mlada :) Za uglasbitev njegove poezije je pravzaprav zadolžena Ditkina mama Jelka, ki je občudovala pesnika in imela pesem Ne bodi kot drugi več kot deset let prilepljeno na hladilniku, preden se je Ditkinemu očetu Gorazdu nekega dne utrnila ideja in jo je končno uglasbil. Sledilo je večletno sodelovanje, ki je preseglo dotedanja pričakovanja v uglasbeni poeziji. Visoke naklade, mnoge radijske uspešnice in razprodani koncerti so rezultat izjemnega in plodnega dela.

Vabilo ob mednarodnem dnevu babic in medicinskih sester 5.5.2023