Vabilo na spomladanski izlet

POTEPANJE PO ZAMEJSTVU Rezija – Čedad - Landarska Jama

Sobota 20.05.2023

ODHOD: sobota, 20.05.2023

Zapeljali se bomo proti Italiji. Prvi postanek bomo namenili spoznavanju kulture in posebnosti Slovencev, ki živijo v Reziji. Najprej se bomo ustavili v vasici Ravanca, kjer nam bo predstavnik kulturnega društva predstavil rezijanske plese in kulturo. Nadaljevali bomo do vasi Solbica, kjer stoji muzej Rezijanskih ljudi. Ogledali si bomo voden ogled zbirke. Polni vtisov se bomo zapeljali do Čedada - nekdanjo prestolnico Langobardov. Sprehodili se bomo po mestu, mimo stolnice, Langobardskega templja in čez Hudičev most, preko reke Nadiže. Sledi nekaj prostega časa za kavico. Ob dogovorjeni uri se bomo zapeljali do Landarske jame, kjer se srečuje narava, zgodovina, umetnost in pustolovščina. Zanimiva je cerkev sredi jame z baročnim oltarjem in številnimi ikonografijami. Vrnili se bomo na slovensko stran, kjer nas bo v restavraciji pri Tolminskih koritih čakala večerja. Prihod domov je predviden v večernih urah.

OPOMBE:

Članom in članicam Društva MSBZT Nova Gorica, stroške pohoda krije društvo. Svojci oziroma nečlani društva plačajo obrok in ceno vstopnine.

URA ODHODA:

• Ajdovščina AP 06.30;

• Šempas 06.50;

• Šempeter (pri knjigarni) 07.15;

• Nova Gorica AP 07.25;

• Kanal 07.45;

• Ročinj 07.55;

• Tolmin AP 08.15;

• Kobarid 8.40.

Vse dodatne informacije dobite pri Radi Skočir na telefon 041 540 497 oz. na e-naslov skocirrada@gmail.com.

Ob prijavi navedite: ime, priimek, vstopno postajo, tel. številko in članstvo Društva MSBZT Nova Gorica DA - NE.

Prijave so možne do 03.05.2023.

Vabljeni, da se nam pridružite na prijetnem spomladanskem druženju!

predsednica Društva MSBZT Nova Gorica

Vabilo na spomladanski izlet - Rezija – Čedad - Landarska Jama