top of page

Voščilo ob mednarodnem dnevu babic in mednarodnemu dnevu medicinskih sester


»V mednarodnem letu medicinskih sester in babic so oči sveta uprte v nas, v naš poklic na način, kot ga nismo mogli predvideti, si ga niti zamisliti. A tudi v teh izrednih razmerah smo dokazali, da skupaj resnično zmoremo veliko. Ne glede na razmere so naša glavna skrb vedno pacienti, za kar pogosto tvegamo tudi lastno zdravje. Ta tragična epidemija razkriva, kako nenadomestljivi smo, in dokazuje, da smo temelj zdravstvenega sistema,« je povedala Monika Ažman, predsednica Zbornice – Zveze.


Ulični umetnik Banksy je naslikal dečka, ki se namesto z običajnimi superjunaškimi figurami igra z medicinsko sestro, medtem ko sta lutki Batmana in Spidermana odvrženi v košu za smeti.


Fotografija pove več kot vse napisane besede - pravi superjunaki smo zdravstveni delavci.


Vsem babicam, ki so praznovale 5. maja in vsem medicinskim sestram ter zdravstvenim tehnikom, ki praznujejo 12. maja, čestitamo!Metka Plesničar

Predsednica Društva MSBZT Nova Gorica
コメント


bottom of page